Акционерные общества

СПІКЕРИ

Берендєєва О. В.  

Перший заступник директора ДП «Укрдержбудекспертиза».

Сергієнко А. В. 

Екс-начальник Управління дозвільних процедур Державної архітектурно-  будівельної інспекції України.


Павленко Д. М.

Один з найкращих експертів-практиків в галузі будівництва та нерухомості. Директор аналітичного центру «Правовий захист БТІ», автор численних публікацій у спеціалізованих виданнях.


 Івлєва Н. П. 

Завідувач відділу ДП НДІБК, судовий експерт з будівельно-технічної експертизи. 


Кононенко Т. Ю. 

Член-кореспондент Академії Будівництва України, експерт Інжинірингового Центру КНУБА, один з розробників ДСТУ. 

 

Кисіль В. В. 

Один з найкращих юристів України в галузі будівництва та нерухомості (рекомендований міжнародним юридичним рейтингом The LEGAL 500 EMEA - 2014), адвокат, партнер, керівник практики будівництва та нерухомості ЮФ "КРD-Consulting". Фірма визнана лідером в сфері будівництва та нерухомостіНа семінарі Ви дізнаєтесь:

·         Як застосовувати нові зміни в законодавстві з питань містобудування. 

·         Нові будівельні норми. ДБН Б.2.2 - 12:2018 "Планування і забудова територій" – призупинено, але        не відмінено. Яким чином в Україні буде відбуватись будівництво в 2019р. Порівняльний аналіз нового ДБН        з планування і забудови територій із старими будівельними нормами.

·         Вплив нових ДБН на поточні проекти. Як добудовувати об'єкти, що почали будуватись за старими нормами, а закінчуються за новими і не відповідають їм. Що робити, якщо проектна документація не відповідає нормам нового ДБН. Які можуть бути претензії контролюючих органів. Проблемні питання         щодо погодження відхилень від діючих ДБН та альтернативні можливості їх вирішення.

·         Зміни до порядку про розроблення та затвердження проектної документації та експертизи проектної документації.

·         Контроль та нагляд у будівництві.  Повноваження інспекцій. Практика перевірок. Інспекційні "ноу-хау".

·         Що робити якщо інспекція "грає" своїми правами.

·         Дозвільні документи. Отримання дозвільних документів у будівництві. Повідомлення на початок будівельних робіт - в які органи звертатись?. Якщо звернулись не туди = самобуд = знесення+штрафи, штрафи, штрафи.

·         Висновок з оцінки впливу на довкілля: порядок отримання, дії після отримання, відсутність Висновку - санкції.

·         Проблемні питання служби замовника. Ліцензовані та сертифіковані виконавці.

·         Авторський та технічний нагляд. Авторське право у будівництві. Хто є автором проекту (ГІП, ГАП). Проблемні питання пепедачі авторських прав та можливості їх вирішення. Хто може здійснювати авторський нагляд. Як оформити повноваження.

·         Реконструкція та перепланування: юридичні аспекти. Розрахунок класу наслідків: хто і за що відповідає. З 1 січня набуває чинності новий ДБН щодо класу

Зміни в законодавстві з питань містобудування.  Нові будівельні норми (ДБН) та їх застосування.

·         Правовий статус ДБН. Запровадження нового ДБН Б.2.2 - 12:2018 "Планування і забудова територій". Проблемні питання. Призупинено, але не відмінено! Порівняльний аналіз із старими будівельними нормами.

·         Нові вимоги до об'єктів будівництва за новими будівельними нормами.

·         Вплив нових ДБН на поточні проекти. Як добудувати об'єкти, що почали будуватись за старими нормами, а закінчуються за нормами нового ДБН. Як буде відбуватись введення в експлуатацію. Що робити, якщо проектна документація не відповідає нормам нового ДБН.

·         Навіщо потрібні ДБН, якщо є детальні плани території (ДПТ).

·         Хто буде контролювати виконання нових будівельних норм.

·         Нове ! Зміна № 3 до ДСТУ Б Д.1.1-7: 2013 "Правила визначення вартості проектно вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво".

·         Порядок розрахунку кошторисної зарплати в будівництві в 2019р.

·         Визначення класу наслідків (відповідальності) будівель і споруд. Новий ДБН з 1 січня 2019р.

·         Зміни до порядку розроблення та затвердження проектної документації.

·         Експертиза у будівництві: нові зміни та практика їх застосування.

·         Науково-технічний супровід у будівництві. Необхідність. Хто виконує. Вартість. Нові зміни. 

·         Авторський та технічний нагляд у будівництві. Останні зміни в порядку здійснення.

·         Необхідність коригування проектної документації згідно з вимогами з охорони праці.

·         Діяльність ДАБІ та органів місцевого самоврядування. Дозвільні документи у будівництві. "Розпилення" повноважень між органами місцевого самоврядування та центральними органами влади в сфері Держархбудконтролю. Хто здійснює контроль та реєстрацію. В яких випадках? Як оскаржити рішення посадових осіб.

 • Введення об'єктів в експлуатацію. Введення в експлуатацію за рішенням суду. Чи надає право на введення в експлуатацію рішення суду про право власності на об'єкт будівництва? Алгоритм дій.
 • Розмір пайового внеску та його розрахунок. Звільнення від сплати пайового внеску.
 • ДБН В.2.2 - 4:201Х "Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти";
 • ДБН В.2.2 - 3:201Х "Будинки і споруди. Заклади шкільної освіти";
 • ДБН В.2.3 - 5:20ХХ "Вулиці та дороги населених пунктів". 

Погодження відхилень від діючих ДБН. 

Проблемні питання. Ефективні альтернативні можливості їх вирішення.

 Висновок з оцінки впливу на довкілля: порядок отримання.

 Ліцензування у будівництві. Нові форми документів.

 • Безстроковість ліцензій - які ліцензії є безстроковими, як переоформити, чи необхідно приводити у відповідність перелік робіт у ліцензії, тощо.
 • Випадки анулювання ліцензій та втрати чинності.
 • Контроль за дотриманням ліцензійних умов.

Розрахунок класу наслідків об'єкту будівництва. Зміни до ДСТУ щодо класу наслідків з 1 січня 2019 р.

 • Розрахунок класу наслідків об'єкта будівництва - кожного будинку будівлі, споруди, лінійного об'єкта інженерно−транспортної споруди окремо або комплексу об'єктів будівництва.
 • Розрахунок класу наслідків об'єкта реконструкції, технічного переоснащення або нового будівництва.
 • Клас наслідків об'єкта або частини існуючого об'єкта без повного призупинення його використання за призначенням.
 • Клас наслідків об'єктів поточного ремонту.
 • Види діяльності та об'єкти підвищеної екологічної небезпеки.
 • Клас наслідків при проектуванні в сейсмічних районах.

Земельні питання у будівництві. Правові аспекти наявності документів на землю. Особливості землекористування для будівництва.

Служба Замовника в 2019р. Нові зміни. Залучення ліцензованих та сертифікованих виконавців.

Система інженерів-консультантів. Особливості взаємовідносин "Замовник - підрядник".

 • Розширення спектру застосування сертифікатів до фізичних осіб. Система інженерів-консультантів у будівництві.
 • Проблемні питання участі ліцензованих та сертифікованих виконавців в будівельних роботах. Безстрокові сертифікати, ліцензії. Ризики Замовника та можливості їх мінімізації при залученні ліцензованих та сертифікованих виконавців. Скасування=анулювання=втрата чинності? В чому різниця? Наслідки та як їх уникнути.
 • Вибір проектувальника. Договірні відносини між замовником та проектантом. Сертифікація послуг по проектуванню.
 • Розробка проектної документації та її повнота. Назва проекту. Стадії проектування. Об’єкти СС2, СС3. Процедура затвердження проектної документації замовником(якими документами). Внесення змін в проектну документацію. Рекомендації. Відповідальність
 • Авторський та технічний нагляд в нових умовах. Хто є автором проекту? Хто є генеральним проектувальником? Зміна автора проекту. Як призначається особа авторського нагляду. Обов'язковість авторства архітектора. Оформлення повноважень для здійснення авторського нагляду. Чи може ГІП бути автором та здійснювати авторський нагляд. Проблеми передачі авторських прав. Чи потрібен ГАП для промислових об'єктів.
 • Експертиза у будівництві: нові зміни та практика їх застосування. Обов'язкова та добровільна. Особливості проведення відповідних експертиз (експертизи за напрямками, кошторисної частини). Оформлення результатів.
 • Залучення підрядників (субпідрядників). Ліцензування окремих видів робіт. Хто такий Замовник? Чим відрізняється від забудовника? Чи можна передати його функції. Заборона втручання Замовника в господарську діяльність ПідрядникаЩо може перевірити Замовник в калькуляції, не втручаючись в господарську діяльність Підрядника. Що має перевірити Замовник під час погодження договірної ціни. Розподіл штрафних санкцій між учасниками будівництва.

Дозвільна і контрольна система у будівництві. Повноваження ДАБІ. Дозвільні документи. Порядок

отримання дозвільних документів для кожної групи об'єктів.

 • Практика взаємовідносин суб'єктів містобудування з системою архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Особливості порядку звернення. Що треба з'ясовувати кожен раз по дозвільним документам коли потрібно здійснити дозвільні дії.
 • Особливості порядку звернення. Нюанси подачі документів. Якщо ви знаходитесь поза межами населених пунктів, або віднесені до класу СС3, або знаходитесь в місті до 50 000 - куди звертатись з приводу цих об'єктів. Повідомлення на початок робіт -в які органи звертатись? Якщо звернулись не туди = самобуд = знесення+штрафи, штрафи, штрафи... Що робити якщо інспекція "грає" своїми правами. Відмова - що робити? Як довести що Повідомлення відправлено. Рекомендації щодо доказів у випадку спору з інспекцією.
 • Практика проведення перевірок у будівництві. Повноваження інспекції. Право інспектора на вилучення конструктивних елементів: ризики учасників будівництва, можливості їх мінімізації. Хто має право заходити на перевірку крім інспекторів. Як ідентифікувати тих, хто приходить з інспекцією("залучені особи"). Як обмежити довільний доступ "контролерів" на об'єкт будівництва. Як оскаржувати протиправні рішення та дії посадових осіб інспекції в т.ч. в прокуратурі.
 • Процесуальні терміни при здійсненні дозвільних процедур у будівництві. Проблеми розрахунку процесуальних строків. "Ваше питання вирішено позитивно, Вам відмовлено...". Як мінімізувати ризики щодо недотримання процесуальних строків.
 • Підготовчі роботи згідно нових змін. Процедура узгодження.
 • Будівельна діяльність. Види будівництва та їх відмінності: нове будівництво, реконструкція, капремонт (будівельні роботи), капремонт (устаткування), технічне переоснащення, поточний ремонт. Визначення терміну "технічне переоснащення".
 • Будівельні роботи. Нові зміни.
 • Введення збудованого об'єкта в експлуатацію для об'єктів 2-го(СС2) та 3-го(СС3) класу наслідків. Умови в залежності від класу наслідків. Проблемні моменти.
 • Розмір пайового внеску та його розрахунок. Звільнення від сплати пайового внеску.
 • Об'єкт незавершеного будівництва. Аналіз можливих шляхів придбання об'єкта незавершеного будівництва.
 • Як визначаються штрафні санкції для юридичних та фізичних осіб у будівництві. Розподіл штрафних санкцій.  

Технічний паспорт. Проведення технічної інвентаризації в 2019р. Нові законодавчі зміни.

Реєстрація прав на нерухомість в 2019р. Вдосконалення реєстраційних процедур. Ризики для об'єктів

 нерухомості. Як захистити право власності.

Самовільне будівництво. Проблемні об’єкти нерухомості та засоби їх виведення в правове поле.

Остання судова практика щодо введення об’єктів в експлуатацію.

·         Чи надає право на введення в експлуатацію рішення суду про право власності на об’єкт нерухомості. Алгоритм дій.

·         Положення про проведення технічного обстеження прийняття в експлуатацію об’єктів, що будувались без дозвільних документів.

·         Порядок отримання дозвільної документації по будівельній амністії для об'єктів с/г призначення 1-го класу наслідків та житлових, дачних, садових будинків до 300м2.

Визначення вартості будівництва в 2019р. Нові зміни. Актуальні зміни до державних стандартів з ціноутворення у будівництві. 

 • Інвесторська кошторисна документація, договірна ціна, розрахунки за обсяги виконаних робіт, у т.ч. порядок обчислення маси прибутку, розрахунку коштів, необхідних на покриття додаткових витрат, пов'язаних з інфляційними процесами, ризиків учасників будівництва, інших витрат, які враховуються у зведеному кошторисному розрахунку (ЗКР). 
 • Документальне підтвердження вартості матеріалів. 
 • Чи можна виключати з норм машини і механізми, якщо вони фактично не використовувались Підрядником, без коригування інших складових норм.
 • Порядок визначення кошторисної заробітної плати в будівництві в 2019р. Що включається. Межі для розрахунків. Приклади. Невідповідність фактично виплаченої зарплати сумам зарплати в Актах КБ-2В.
 • Визначення розміру кошторисного прибутку.
 • Визначення вартості робіт з реконструкції та ремонту будинків і споруд, ремонту обладнання та устаткування.
 • Практичні питання визначення вартості робіт з науково-технічного супроводу (ДБН В.1.2-5:2007) у будівництві. ДСТУ "Нормативи витрат праці для визначення вартості науково-дослідних робіт в будівництві.
 • Визначення кошторисної вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації. Зміна №1 та Зміна №2 до ДСТУ Б Д.1.1-7:2013.

Реконструкція та перепланування у будівництві в 2019р. Юридичні аспекти.

 • Ремонт, реконструкція та перепланування – в чому відмінність.
 • Капремонт фасадів і реконструкція.
 • Оцінка впливу на довкілля. Повернення громадських слухань Чи стосується це реконструкції.
 • Перебудова пам’яток та об’єктів культурної спадщини: які варіанти дозволені чинним законодавством?
 • Система дозвільної документації в контексті реконструкції і перепланування.
 • Чи потрібно отримувати дозвіл на будівництво, приймати в експлуатацію об’єкт реконструкції?
 • В чому відмінність перепланування жилих і нежилих приміщень?
 • Чи є перепланований об’єкт самочинним будівництвом?
 • Проблема делегування функцій замовника та моделей управління проектом.

Договірні відносини у будівництві в 2019р.

 • Система договірних відносин у будівництві. Проблеми та особливості застосування проформ FIDIC.
 • Регулювання договірних відносин щодо створення об'єктів архітектури. Новели статусу генпідрядника. Кому належить об'єкт будівництва і чому це важливо.
 • ДСТУ-Н Б А.3.1-33:2015. Договір підряду на виконання проектно-вишукувальних та будівельних робіт. Істотні умови договору підряду. Варіантність ціни в підрядних договорах. Гарантійні строки, приховані дефекти, позовна давність. Контроль за виконанням договору підряду. Відповідальність за договором будівельного підряду (в т.ч. майнова). Штрафні санкції. Порядок розірвання в т.ч. в односторонньому порядку. Вплив змін в проектну документацію. Нюанси взаємовідносин "підрядник-субпідрядник".
 • Договір авторського нагляду.
 • Управління проектом. Проблема делегування функцій замовника та моделей управління проектом.
 • Винесення мереж: договірний і дозвільний аспект.
 • Регулювання відносин щодо інвестування будівництва. Нова концепція "права очікування" інвестора. Баланс ризиків.
 • Договірні відносини з технаглядом та їх особливості.

Право нерухомості у рішеннях Верховного Суду. Будівельне право. Нова судова практика. 


Вартість участі в семінарі з обідами становить 3830 грн.

Підтвердіть Вашу участь оплатою і зареєструйтеся:

тел.:  044 451-84-17, (050) 303-47-47, (050) 444-85-06

 office@ues.kiev.ua, buh@ues.kiev.uа, ues@ues.kiev.ua

 


Ви отримаєте:

 • індивідуальні консультації під час семінару;

 • ексклюзивний комплект матеріалів по темі семінару;

 • сертифікат про проходження семінару;
 • ділові знайомства;

 • кава-брейк;

 • знижку  72% на проживання в «Президент – Готелі»;Обученный и вдохновленный персонал — залог успеха фирмы

Нам доверяют свыше 3000 ведущих предприятий Украины,
Азербайджана, Беларуси, Грузии и России
ПАО "АрселорМиттал Кривой Рог"
Нибулон
ПрАО "МТС Украина"
ТК "Мегаполис Украина"
ПАО "Мотор Сич"
Остхем
ЕВРАЗ
АВК
OKKO
МТП "Южный"
ГП Антонов
Укрнафта
Приватбанк
ПУМБ
ООО «Нестле Украина»
ПАО «Алчевский коксохимический завод»
vetek
ТОВ "Данон Украина"
ООО "Метинвест Холдинг"
Запорожсталь
Фоззи Групп
Кнауф Гипс

ЗАПИСАТЬСЯ НА СЕМИНАР